Učení v tématech s Malstrom

Graffiti a street art

Poslechněte si příběh o historii graffiti a street artu, třeba vás to motivuje k výprava za graffiti a street artem ve vašem městě. Nebo můžete natrénovat svůj podpis, vytvořit si graffiti na celý vlak, zkusti t tvořit jako Banksy pomocí šablon, nebo si zahrát hru na pravopisné gangy v NY, případně hlásit svoje teritorium jako datel.

Noviny

Téma noviny si uvedeme příběhem z Londýna v 19. sroletí. Narazíme na situace, které se dají popsat jako morální dilema a vybízí k povídání si s dětmi. Pak si můžete vyrobit razítka, napsat anonymní dopis a vyzkoušet osovou souměrnost. Pokud je vás víc, tak se vám může hodit hra na kamelota.

Rod

Téma rod nám uvede Příběh o svatém Václavovi, kde se vyskytuje spoustu příbuzných, a tak nás to láká vytvořit rodokmen a třeba si u něj i započítat. Mince svatého Václava může posloužit k výrobě medaile, a také se můžeme vypravit za atributy svatého Václava. S parťáky si můžete zahrát kronikářovu pošta.

Rodina

V tématu rodina si poslechneme příběh o Frantovi a druhém domě, který se na první pohled zdá lepší než ten první. Pak si můžeme povídat o tom, kdy jsme spokojení, vyrobit si miniknihovnu nebo celý pokoj, zahrát si hru sedmička ve verzi rodina, což jde skvěle využít pro učení cizího jazyka. Koláče láká naučit se zlomky. Hra s figurkami mámy, táty a dítěte může pomoci trénovat logické přemýšlení.

Rodinný příběh

V tématu rodinný příběh si nejprve poslechnete vyprávění dědečka, a pak se můžete pustit do hledání rodinného příběhu, tvoření mapy předků, cedulka se jménem, ale také natrénovat první pomoc (krvácení), nebo si zkusit onuci.