fbpx

Najděte tu nejlepší cestu pro Vaše děti.

Poradna pro rodiče o možnostech vzdělávání

Máte doma předškoláka nebo zvažujete změnu?

Vybíráte základní školu pro Vaše dítě?

Přemýšlíte nad tím, jestli zvolit klasickou základku nebo Vás láká nějaká alternativní škola?

Cítíte, že Vaše dítě má nějaké specifické potřeby a máte strach, jestli se mu ve škole povede dobře?

Uvažujete o domácím vzdělávání, ale máte spoustu otázek a málo odpovědí?

Chystáte se na Den otevřených dveří?

Hodil by se vám seznam otázek/témat, na které stojí za to se při návštěvě školy zeptat?

Výběr školy

Neexistuje nejlepší škola, která je vhodná pro každé dítě a každou rodinu.

Každé dítě má trošku jiné potřeby, každá rodina žije podle svých vlastních hodnot, a tak se na internetu těžko hledají dobré rady pro konkrétní dítě i rodinu.

Možná ve Vašem okolí není žádná ideální varianta, a tak se Vám velmi těžko porovnává, která možnost vzdělávání bude pro Vás nejlepší.

 

Možná vybíráte z jedné ze 4 základních variant.

Mohu Vám pomoci nalézt odpovědi, které Vám například usnadní výběr mezi:

   1. Dobrou státní základní školou
   2. Alternativní školou (Montessori, Waldorf) nebo soukromou školou
   3. Komunitní školou (oficiálně jsou děti zapsané na individuálním vzdělávání)
   4. Individuálním (domácím) vzděláváním  

Chcete si o výběru školy popovídat nebo provést jednotlivými tématy?

Online konzultace

Pomohlo by vám popovídat si o výběru školy s někým nestranným, kdo má bohaté zkušenosti, jak s dětmi, tak s klasickým i altermativním školstvím.

Podrobnosti se dozvíte na této stránce.

Kurz Nejlepší varianta pro moje dítě

Kurz Nejlepší varianta pro moje dítě je průvodce, který vám na 4 základních tématech umožní udělat si jasněji v tom, co od školy potřebuje vaše dítě i vaše rodina a nasměruje vás k ideální čkole nebo typu vzdělávání pro vaše dítě.

Lze si jej objednat i ve verzi s konzultací.

S jakými konkrétními otázkami Vám mohu pomoci?

 • Chybí Vám možnost promluvit si o výběru školy s někým, kdo není zainteresovaný? Cítíte, že Vámi vybrané školy mají velmi dobrý marketing, ale bojíte se, že nedostanete k reálným informacím?
 • Rozhodujete se mezi dvěma státními základními školami a nevíte, na co byste se měli zaměřit a ptát?
 • Je pro Vás těžké orientovat se ve specifikách alternativního školství, a potřebovali byste si popovídat o konkrétních výhodách Waldorfu, Montessori nebo jiné alternativy?
 • Potřebujete probrat své strachy o modernějších metodách ve výuce (Hejného matematika, Genetická metoda čtení, integrovaná výuka aj.)?
 • Vnímáte, že Vaše dítě má individuální potřeby a nejste si jistí, že budou ve škole naplněny?
 • Přemýšlíte nad tím, že Vaše dítě bude navštěvovat víceleté gymnázium, a přemýšlíte nad tím, jak moc to ovlivní či jeho současný život.
Klasika nebo alternativa

Jak probíhá konzultace?

Nejprve Vám pošlu jednoduchý dotazník, abych se seznámila s Vaší situací. Připravím si podklady, tak aby moje konzultace byla maximálně efektivní. Poté si domluvíme termín rozhovoru přes Zoom.

Odkaz na dotazník tady. 

Cena konzultace je 600 Kč za 60 minut.

V případě zájmu se ozvěte na e-mailovou adresu: karolina.horn@gmail.com

Možná jste teprve ve fázi, že sbíráte informace.

Vybrat školu nebo typ vzdělání pro své dítě je náročný úkol, zejména pokud nesměřujeme do spádové základky. Na stránce Vybíráme školu pro svoje dítě si můžete vybrat z několika variant materiálů, kde získáte ucelené informace o situaci v ČR.

“Mám čtyři kluky, připravovala jsem programy pro desítky dalších dětí na gymnázium, v komunitní školce nebo turisťáku a nejlepším mým pomocníkem vždycky byla všímavost a schopnost reagovat na dětské potřeby”
Karolina Hornová

Co o mě říkají klienti?

Káju jsme kontaktovali v situaci, kdy jsme měli s manželem pochybnosti o výběru ZŠ pro dceru, která navštěvuje Montessori třídu poté, co chodila do Montessori školky. Díky konzultaci jsme si ještě více uvědomily individuální potřeby Viktorky, její osobní nastavení a preference v učení. Kája nám pomohla zorientovat se v našich vlastních myšlenkách a  nasměrovala nás také k tomu, jak s dcerou pracovat v oblasti její motivace k učení i při volbě budoucího zaměření, až přijde čas. Káju mohu vřele doporučit pro její individuální přístup a empatii s jakou se snaží pomoci rodině najít nikoli univerzální řešení platné pro všechny, ale řešení vhodné pro dané konkrétní dítě a jeho individuální potřeby odpovídající jeho vnitřní motivaci.

Ida Peťková
www.idapetkova.cz

"Na prvním místě musím vyzdvihnout lektorku Karolinu. Ze svých zkušeností umí vytěžit maximum, a to díky svému nadhledu a své moudrosti. Umí dát konkrétní a dobře cílené rady."

Lucie K.