fbpx

online klub pro rodiče a učitele

Učení v tématech s malstrom

Rozproudí učení Dětí díky zajímavým aktivitám

Chcete mít přístup k databázi aktivit a příběhů pro děti?

Chcete šetřit čas přípravy na učení a mít tak víc prostoru následovat zájmy dětí?

Máte doma nebo ve škole hodně rozmanitou skupinu dětí a je to výzva vymýšlet pro ně společný program?

Ocenili byste podporu, když učení a společný čas s dětmi neplyne na vlně pohody a porozumění?

Pojďte prožít následující týdny s nápady od zkušené průvodkyně, které vtáhnou vaše děti do hraní i učení.

Během času v klubu:

Máte přístup k databázi aktivit, které jsou didakticky promyšlené, a dají se upravovat podle úrovně.

 

Můžete se věnovat různým tématům, která úzce či vzdáleně souvisí i s obsahem vzdělávacích programů, ale  dostanete je ve stravitelné formě tak, aby děti nalákaly k učení.

Podpoříte vnitřní motivaci, budete rozvíjet tvořivost, zručnost, kritické myšlení, fantazii, ale i spoustu dalších věcí.

Zažijete si, jak učit v tématech netradičně s důrazem na vrozené potřeby dětí.

Zážitková hra

Jak bude klub probíhat?

 • Jedná se o online klub ve členské sekci na webu..
 • Obsah klubu tvoří databáze databáze aktivit, které vznikly za rok existence klubu (celkem 45 témat).
 • Jaká témata jsou k dispozici: cestování, lidské tělo, peníze,  rodina, život v minulosti, písmo, ptáci, čas, vesmír, kouzelná příroda.

Jaké aktivity v klub najdete?

 • Základem budou aktivity, při kterých jsou děti aktivní v procesu učení – hry, tvoření, bádání, startéry pro rozhovory nebo i volnou hru/práci. jako motivace bude většinou sloužit příběh. 
 • Rozmanité, tak aby si udržely schopnost oslovit děti.
 • Nepůjde o pracovní listy, výukové karty a podobné materiály.
 • Jaká témata už jsou dostupná: Nový život (3 podtémata), Naše tělo (Tráveni, emoce, svaly, kosti, kůže, smysly), Peníze (3 podtémata), Cestování (8 států), Voda, Cesta jídla, Rodina (3 podtémata), Život v minulosti (Nástěnné malby, První zemědělci, Kelti), Písmo (noviny, graffiti a street art)
 • Jaká témata jsou plánovaná: Budeme se dotýkat hudby, Vánoc, času, kalendáře, přírodních jevů, které souvisí s časem i zimou.
Kurz pro učitele a akční rodiče

Pro koho je klub vhodný?

 • Aktivity jsou určené pro děti cca 4,5 let až 12 (podle věku mých synů, kterým v létě bude 7, 10, 13, na část aktivit se zapojí i čtyřleťák). U spodní hranice bych se orientovala podle toho, zda dítě je ve fázi, že se začíná učit počítat, psát/číst alespoň písmena.
 • Pro rodiče a průvodce, kteří mají volnost v tom, jak si zorganizují učení.
 • Pro začínající učitele a průvodce (nejen v lesních a komunitních) školách a školkách, kteří ocení podporu v nové roli.
 • Pro aktivní pedagogy, kteří neustále hledají novou inspiraci a rádi experimentují s tématy i formou.
 • Pro volnočasové pedagogy, kteří chtějí posouvat obsah svých kroužků, příměstských i pobytových táborů.

Jak to vidí účastníci?

Dáša:

Byly to příjemně strávené chvíle, děti se nejprve soustředily na videa (a říkaly si o další), pote se zájmem chtěly zkoušet úkoly. Zjistily, ze určitě téma nemusí byt "jen" to téma, ale ze ho lze promítnout i do jiných oblasti 😉 za mě super.

Romana:

Pre mňa ako rodiča domškoláka a doskolkara bolo Učenie v témach neuveriteľne odľahčenie od času stráveného premýšľanim a dohladavanim aktivít, ktoré autorka zmysluplne a láskavo podava detom. Príbeh na začiatku dieťa pútavo vtiahne do deja, od ktorého sa odvíjajú ďalšie aktivity, ktoré dieťa už "navnadene" chce okúšať.

Eva:

Tyto tři týdny byly skvělé a jsem moc vděčná, že jsem se jich mohla účastnit. Uvědomila jsem si, jak moc nepoužívám různé metody učení. Byly to neuvěřitelně nápadité aktivity. U většiny bych si dřív vůbec netroufla je zkusit. Nadchlo, mě, jak to jde často udělat jednoduše a výsledky nebo zapojení dětí je veliké.
Děti díky Učení v tématech získaly hodně kvalitně prožitého času se mnou a manželem. Kromě plné pozornosti a velké zábavy, se také naučily hodně nového a zajímavého, k čemu bychom se nejspíš jen tak nedostali.

Irena:

Učení v tématech se nám se synem moc líbilo, protože se nám otevřely právě nová témata, ke kterých jsme se mohli bavit nejen při samotném učení, ale i venku na procházkách. Tím že nějaké aktivity byli již připravené nastartovalo to spoustu otázek o dalších věcech, takže jsme nakonec ani všechny úkoly nestihli, jelikož jsme bádali i svým směrem, což je pro mě úplně nejcennější, zažehnout v synovi tu krásnou jiskru po vědění. Což teď s miminkem je pro mě velice těžké, chystat si ještě nějaké materiály a nápady dopředu. Za mě výborný nápad.

Proč se nechat vést Karolinou?

 • Věnuji se tvoření programu pro děti více než 24 let. 
 • Čerpám inspiraci z mnoha pedagogických směrů a metodik (například waldorf, montessori, zážitková pedagogika, Výchova o Zemi aj.). Výsledkem není ovšem mišmaš, ale ucelená metodika, která má svoje pravidla a stojí v pozadí všech mých programů i kurzů.
 • Mám nakoukané děti věkové kategorie 0 až 20 let.
 • Připravovala jsem programy jako vedoucí na táborech turistického oddílu, pokračovala jako lektorka EV, učitelka na gymnáziu, průvodkyně v mateřském centru a komunitní školce a v současnosti žiju se třemi domškoláky a učím v komunitní škole.

Kdy klub začíná a kolik bude stát?

Vrátka do klubu na prázdniny  jsou otevřena a můžete se přidat. 

Jedná se o klub s obsahem ve členské sekci na webu. Aktuálně je dostupných 45 témat.

Předplatné na 2 měsíce

 • Přístup do klubu platí od zaplacení do 31. 8. 2024.

Vaše cena klubu na prázdniny:

1980 Kč

Cena klubu:

4120

 • Technické vybavení ke klubu: Potřebujete počítač nebo mobilní telefon s přístupen na internet, možnost přehrávat videa a číst dokumenty ve formátu pdf.
Program podle příběhu

Pojďte na videonávštěvu

Nejlepší by bylo vidět, jak může fungovat Učení v tématech naživo, ale i střípky z našeho domácího učení se počítají.