fbpx

online klub s pravidelným obsahem

Učení v tématech s malstrom

Rozproudí učení Dětí díky zajímavým aktivitám

Chcete dostávat pravidelnou dávku inspirace pro aktivity s dětmi?

Chcete šetřit čas přípravy na učení a mít tak víc prostoru následovat zájmy dětí?

Máte doma nebo ve škole hodně rozmanitou skupinu dětí a je to výzva vymýšlet pro ně společný program?

Ocenili byste podporu, když učení a společný čas s dětmi neplyne na vlně pohody a porozumění?

Chcete mít zkušenou průvodkyní za zády, která je připravená pumpovat do vás své nápady a podporovat vaše děti při učení.

Během společného času v klubu:

Budete pravidelně dostávat přísun aktivit, které jsou didakticky promyšlené, a dají se upravovat podle úrovně.

 

Projdeme si témata, která přirozeně kopírují koloběh roku, ale  propojíme je s oblíbenými tématy tak, aby děti nalákaly k učení.

Podpoříme vnitřní motivaci, budeme rozvíjet tvořivost, zručnost, kritické myšlení, fantazii, ale i spoustu dalších věcí.

Zažijete si, jak učit v tématech netradičně s důrazem na vrozené potřeby dětí.

Zážitková hra

Jak bude klub probíhat?

 • Jedná se o online klub ve členské sekci na webu s podporou ve FB skupině.
 • Obsah klubu tvoří databáze databáze aktivit, které vznikly v rámci jarního, podzimního a zimního programu (více než 40 témat).
 • Jaká témata jsou k dispozici – například jaro, lidské tělo, peníze, cestování, rodina, život v minulosti, písmo, ptáci, čas, vesmír, kouzelná příroda
 • Ve FB skupině se můžete ptát, když budete potřebovat aktivitu upravit pro vaše kontrétní dítě nebo skupinku, případně by se vám hodil ještě nějaký nápad.

Jaké aktivity v klub najdete?

 • Základem budou aktivity, při kterých jsou děti aktivní v procesu učení – hry, tvoření, bádání, startéry pro rozhovory nebo i volnou hru/práci. Jako motivace bude většinou sloužit příběh. 
 • Rozmanité, tak aby si udržely schopnost oslovit děti.
 • Nepůjde o pracovní listy, výukové karty a podobné materiály.
Kurz pro učitele a akční rodiče

Pro koho je klub vhodný?

 • Aktivity jsou určené pro děti cca 4,5 let až 12 (podle věku mých synů, kterým v létě bude 6, 9, 12, ale někdy se zapojí i tříleťák). U spodní hranice bych se orientovala podle toho, zda dítě je ve fázi, že se začíná učit počítat, psát/číst alespoň písmena.
 • Pro rodiče a průvodce, kteří mají volnost v tom, jak si zorganizují učení.
 • Pro začínající učitele a průvodce (nejen v lesních a komunitních) školách a školkách, kteří ocení podporu v nové roli.
 • Pro aktivní pedagogy, kteří neustále hledají novou inspiraci a rádi experimentují s tématy i formou.
 • Pro volnočasové pedagogy, kteří chtějí posouvat obsah svých kroužků.

Jak to vidí účastníci?

Dáša:

Byly to příjemně strávené chvíle, děti se nejprve soustředily na videa (a říkaly si o další), pote se zájmem chtěly zkoušet úkoly. Zjistily, ze určitě téma nemusí byt "jen" to téma, ale ze ho lze promítnout i do jiných oblasti 😉 za mě super.

Romana:

Pre mňa ako rodiča domškoláka a doskolkara bolo Učenie v témach neuveriteľne odľahčenie od času stráveného premýšľanim a dohladavanim aktivít, ktoré autorka zmysluplne a láskavo podava detom. Príbeh na začiatku dieťa pútavo vtiahne do deja, od ktorého sa odvíjajú ďalšie aktivity, ktoré dieťa už "navnadene" chce okúšať.

Eva:

Tyto tři týdny byly skvělé a jsem moc vděčná, že jsem se jich mohla účastnit. Uvědomila jsem si, jak moc nepoužívám různé metody učení. Byly to neuvěřitelně nápadité aktivity. U většiny bych si dřív vůbec netroufla je zkusit. Nadchlo, mě, jak to jde často udělat jednoduše a výsledky nebo zapojení dětí je veliké.
Děti díky Učení v tématech získaly hodně kvalitně prožitého času se mnou a manželem. Kromě plné pozornosti a velké zábavy, se také naučily hodně nového a zajímavého, k čemu bychom se nejspíš jen tak nedostali.

Irena:

Učení v tématech se nám se synem moc líbilo, protože se nám otevřely právě nová témata, ke kterých jsme se mohli bavit nejen při samotném učení, ale i venku na procházkách. Tím že nějaké aktivity byli již připravené nastartovalo to spoustu otázek o dalších věcech, takže jsme nakonec ani všechny úkoly nestihli, jelikož jsme bádali i svým směrem, což je pro mě úplně nejcennější, zažehnout v synovi tu krásnou jiskru po vědění. Což teď s miminkem je pro mě velice těžké, chystat si ještě nějaké materiály a nápady dopředu. Za mě výborný nápad.

Proč se nechat vést Karolinou?

 • Věnuji se tvoření programu pro děti více než 24 let. 
 • Čerpám inspiraci z mnoha pedagogických směrů a metodik (například waldorf, montessori, zážitková pedagogika, Výchova o Zemi aj.). Výsledkem není ovšem mišmaš, ale ucelená metodika, která má svoje pravidla a stojí v pozadí všech mých programů i kurzů.
 • Mám nakoukané děti věkové kategorie 0 až 20 let.
 • Připravovala jsem programy jako vedoucí na táborech turistického oddílu, pokračovala jako lektorka EV, učitelka na gymnáziu, průvodkyně v mateřském centru a komunitní školce a v současnosti žiju s dvěma domškoláky.

Kdy klub začíná a kolik bude stát?

Aktuálně není otevřená možnost vstoupit do klubu Učení v tématech. 
Klub se většinou otvírá jednou za 3 měsíce a zpravidla si můžete koupit tříměsíční nebo půlroční předplatné.

Chcete-li se včas dozvědět o možnosti vstupu do klubu, napište se na nezávaznou čekací listinu.

Případně si můžete vyzkoušet balíček 6 témat o Lidském těle.

 • Technické vybavení ke klubu: Potřebujete počítač nebo mobilní telefon s přístupen na internet, možnost přehrávat videa a číst dokumenty ve formátu pdf, účet na Facebooku (V případě, že budete chtít využít podporu ve facebookové skupině).
Program podle příběhu

Pojďte na videonávštěvu

Nejlepší by bylo vidět, jak může fungovat Učení v tématech naživo, ale i střípky z našeho domácího učení se počítají.

Chcete mít aktuální informace
o klubu Učení v tématech?

Přihlášením na nezávaznou čekací listinu si zajistíte aktuální informace o možnosti vstoupit do klubu, či zúčastnit se nejbližší ochutnávky témat z klubu (pravděpodobně v červnu 2024).