fbpx

PDFKO zdarma pro rodiče, průvodce a učitele

UPŘÍMNĚ SAMI K SOBĚ

AUDIT PRŮVODCE DĚTÍ

Podporujete děti při učení a chcete si zhodnotit, jak Vám to jde?

Přemýšlíte, jak pomáhat dětem k učení z vnitřní motivace?

Chcete vytvářet prostředí, které podporuje sebehodnotu dětí?

Rádi byste zlepšovali svoje dovednosti v roli průvodce dětí?

Prozkoumejte, v kterých oblastech se Vám daří podporovat děti a dejte si výzvy tam, kde cítíte rezervy.

Mrzí mě, že nemám čas na...

Ať jsme rodiči domškoláků, průvodci v komunitní nebo alternativní škole, nebo učitelé na státních základních školách, tak se nám stává, že máme pocit, že nestíháme…

…probrat látku, která je v ŠVP, vyzkoušet všechny skvělé aktivity, podporovat děti v rozvíjení klíčových kompetencí, …

Můžeme zjistit, že nemáme vůbec čas podporovat děti v tom, co vychází z jejich vnitřní motivace, nebo když se nám podaří najít si čas na volnou hru/práci, tak se „zaseknou děti“, nic je nebaví, u ničeho nevydrží… a často protože neznají sami sebe (svoje silné stránky, talenty…), nevědí, jaký „způsob práce“ jim vyhovuje atd.

Čeká vás 5 x 9 tvrzení na prozkoumání

Pojďte se postupně podívat na 5 x 9 tvrzení, které zkoumají naši roli průvodce z pohledu podporování vnitřní motivace dětí a zároveň vedení k sebepoznání a objevování svojí cesty.

Neboje se být kreativní a vybírat si body, které s Vámi rezonují, nebo upravovat jejich znění podle Vašich hodnot. Cílem je Váš osobní audit, nikoli něco univerzálního, co si strčíte do šuplíku.

Myslete na to, že každý jsme v jiné situaci, máme jiné možnosti a jinak vypadá ideální stav v našich podmínkách. Není potřeba se s nikým srovnávat, ale je fajn být otevřený novým možnostem.

Nezapomeňte si nakonec dát nějaký svůj osobní cíl.

 

Učíme se písmena
Karolina Hornová

Co ví Karolina o podporování dětí na jejich cestě?

  • Vystřídala jsem 6 rolí, ve kterých jsem pozorovala a podporovala děti a rodiče (učitelka na gymnáziu, vedoucí v oddíle, zakladatelka a původkyně v komunitní školce, lektorka vzdělávacích programů pro děti, ale i workshopů pro rodiče, máma 4 kluků – 2 domškoláků)
  • Od roku 2015 jsem v kontaktu s rodiči a průvodci nejen v komunitních školách a školkách a učiteli, připravuji pro ně akce, které se věnují „bolavým místům“ českého školství, ale hledání způsobu, jak naplňovat (vzdělávací) potřeby dětí a podporovat je při učení.

Chcete pdfko "Upřímně sami k sobě"

Stačí vyplnit své jméno a e-mailovou adresu a do vašich schránek přijde e-mail, který Vás navede ke stažení pdfka.