fbpx

10týdenní online klub

Učení v tématech s malstrom

Rozproudi učení Dětí díky zajímavým aktivitám

Rádi byste dostávali pravidelnou dávku inspirace pro aktivity s dětmi?

Chcete ušetřit čas přípravy na učení a mít tak víc prostoru následovat zájmy dětí?

Máte doma nebo ve škole hodně rozmanitou skupinu dětí a je to výzva vymýšlet pro ně společný program?

Ocenili byste podporu, když učení a společný čas s dětmi neplyne na vlně pohody a porozumění?

Pojďte prožít 10 týdnů se zkušenou průvodkyní za zády, která je připravená pumpovat do vás své nápady a podporovat vaše děti při učení.

Během 10ti týdnů :

Budete každý týden dostávat přísun aktivit, které jsou didakticky promyšlené, a dají se upravovat podle úrovně.

 

Projdeme 3 témata – lidské tělo, peníze, cestování, na která se ovšem nenápadně podíváme ze všech možných předmětů (vzdělávacích oblastí RVP) – od přírodních i humanitních věd, přes matematiku či jazyk. 

Budeme u dětí podporovat vnitřní motivaci, rozvíjet tvořivost, zručnost, kritické myšlení, fantazii, ale i spoustu dalších věcí.

Zažijete si, jak učit v tématech netradičně s důrazem na vrozené potřeby dětí.

Zážitková hra

Jak bude klub probíhat?

 • Jedná se o online klub ve členské sekci na webu s podporou ve FB skupině a na Zoomových setkáních.
 • Každý týden budete dostávat nový obsah, v podobě 4 aktivit, které si můžete vyzkoušet s dětmi. Většinou se bude jednat o 6 videí (jedno úvodní a jedno s motivačním příběhem).
 • Ve FB skupině dostanete mou podporu. Když se něco nebude dařit, anebo budete potřebovat aktivity posunout podle specifických potřeb vašich dětí. 
 • Součástí klubu budou 3 online setkání na Zoomu, kde budete moci sdílet, jak  se Vám daří při aktivitách, ale také více probrat témata a otázky, která Vás budou napadat. 
 • Přístup k materiálům budete mít do konce června 2023.
 • Součástí klubu bude i přístup k videím a materiálům z testovacího běhu (včetně webináře).

Jaké aktivity v klub najdete?

 • Základem budou aktivity, při kterých jsou děti aktivní v procesu učení – hry, tvoření, bádání, startéry pro rozhovory nebo i volnou hru/práci. jako motivace bude většinou sloužit příběh. 
 • Rozmanité, tak aby si udržely schopnost oslovit děti.
 • Nepůjde o pracovní listy, výukové karty a podobné materiály.
Kurz pro učitele a akční rodiče

Pro koho je klub vhodný?

 • Aktivity jsou určené pro děti cca 4,5 let až 12 (podle věku mých synů, kterým v létě bude 6, 9, 12, ale někdy se zapojí i tříleťák)
 • Pro rodiče a průvodce, kteří mají volnost v tom, jak si zorganizují učení.
 • Pro začínající učitele a průvodce (nejen v lesních a komunitních) školách a školkách, kteří ocení podporu v nové roli.
 • Pro aktivní pedagogy, kteří neustále hledají novou inspiraci a rádi experimentují s tématy i formou.
 • Pro volnočasové pedagogy, kteří chtějí posouvat obsah svých kroužků.

Jak to viděli absolventi testovacího běhu?

Dáša:

Byly to příjemně strávené chvíle, děti se nejprve soustředily na videa (a říkaly si o další), pote se zájmem chtěly zkoušet úkoly. Zjistily, ze určitě téma nemusí byt "jen" to téma, ale ze ho lze promítnout i do jiných oblasti 😉 za mě super.

Romana:

Pre mňa ako rodiča domškoláka a doskolkara bolo Učenie v témach neuveriteľne odľahčenie od času stráveného premýšľanim a dohladavanim aktivít, ktoré autorka zmysluplne a láskavo podava detom. Príbeh na začiatku dieťa pútavo vtiahne do deja, od ktorého sa odvíjajú ďalšie aktivity, ktoré dieťa už "navnadene" chce okúšať.

Eva:

Tyto tři týdny byly skvělé a jsem moc vděčná, že jsem se jich mohla účastnit. Uvědomila jsem si, jak moc nepoužívám různé metody učení. Byly to neuvěřitelně nápadité aktivity. U většiny bych si dřív vůbec netroufla je zkusit. Nadchlo, mě, jak to jde často udělat jednoduše a výsledky nebo zapojení dětí je veliké.
Děti díky Učení v tématech získaly hodně kvalitně prožitého času se mnou a manželem. Kromě plné pozornosti a velké zábavy, se také naučily hodně nového a zajímavého, k čemu bychom se nejspíš jen tak nedostali.

Irena:

Učení v tématech se nám se synem moc líbilo, protože se nám otevřely právě nová témata, ke kterých jsme se mohli bavit nejen při samotném učení, ale i venku na procházkách. Tím že nějaké aktivity byli již připravené nastartovalo to spoustu otázek o dalších věcech, takže jsme nakonec ani všechny úkoly nestihli, jelikož jsme bádali i svým směrem, což je pro mě úplně nejcennější, zažehnout v synovi tu krásnou jiskru po vědění. Což teď s miminkem je pro mě velice těžké, chystat si ještě nějaké materiály a nápady dopředu. Za mě výborný nápad.

Proč se nechat vést Karolinou?

 • Věnuji se tvoření programu pro děti více než 23 let. 
 • Čerpám inspiraci z mnoha pedagogických směrů a metodik (například waldorf, montessori, zážitková pedagogika, Výchova o Zemi aj.). Výsledkem není ovšem mišmaš, ale ucelená metodika, která má svoje pravidla a stojí v pozadí všech mých programů i kurzů.
 • Mám nakoukané děti věkové kategorie 0 až 20 let.
 • Připravovala jsem programy jako vedoucí na táborech turistického oddílu, pokračovala jako lektorka EV, učitelka na gymnáziu, průvodkyně v mateřském centru a komunitní školce a v současnosti žiju s dvěma domškoláky.

Kdy klub začíná a kolik bude stát?

 • Klub začal v pondělí 17. 4. 2023, poslední aktivity přidám 19. 6. 2023, přístup bude do 30. 6. 2023.
 • Rozehřívací běh za zaváděcí cenu.
 • Možnost koupit klub za tuto cenu je jen do čtvrtka 20. 4.

Zaváděcí cena:

1620 Kč

Plná cena:

2440

 • Technické vybavení ke kurzu: Potřebujete počítač nebo mobilní telefon s přístupen na internet, možnost přehrávat videa a číst dokumenty ve formátu pdf, staženou aplikaci ZOOM, účet na Facebooku (V případě, že budete chtít využít podporu ve facebookové skupině).
Program podle příběhu
Bonusy ke klubu :

A jak vás ještě podpořím při učení dětí?

Principy učení podle MALSTROM

V průběhu mojí praxe vykrystalizovaly principy, podle kterých připravuju program pro děti a podporuju je při jejich učení.

Jako bonus získáte takové moje desatero průvodce, které vám pomůže podporovat děti při učení. 

7 tipů, jak pracovat s heterogenní skupinou

Jak aplikovat poznatky z kurzu na skupinu dětí s odlišnými potřebami? Může jít o třídu v komunitní škole, trojročí v Montessori škole, o běžnou třídu s hodně rozmanitými dětmi, nebo bandu sourozenců. Tedy celkem běžný stav, kde vytvářet prostředí a program tak, aby vyhovovalo všem, není jednoduché a praktické tipy se vždy hodí.

Obsah testovacího běhu a ochutnávky

V klubu už je připravený obsah testovacího běhu – 3 týdny (12 aktivit) na téma Nový život, a také obsah ochutnávkového běhu na téma Voda (5 aktivit).

Zároveň budou k dispozici i záznamy 2 webinářů.

Jste průvodce ve škole/školce nebo připravujete tábory pro děti?

Možná byste se chtěli naučit víc z mojí metodiky přípravy programu pro děti. K tomu je ideální můj kurz Vytvoř svůj zážitkový program pro děti.

Pod mým vedením můžete vytvořit program, který vtáhne děti do učení i do táborového dění. 

Ráda se podělím o své zkušenosti z více než 30 vytvořených a realizovaných zážitkových programů.

Aktuálně si jej můžete koupit v rámci výhodného balíčku s klubem za předprodejovou cenu.

Jak vtáhnout děti do učení?