fbpx

6týdenní online kurz

Vytvoř svůj zážitkový program pro děti

Vtáhni je do příběhu, kterým budou žít.

Rádi byste připravovali zážitkové a vzdělávací programy, které budou motivovat děti k poznávání?

Máte důležité téma, které chcete sdílet s dětmi, tak aby mělo tu správnou sílu?

Chtěli byste do svého tvoření pro děti přidat více jistoty?  Hledáte strukturu, o kterou se budete moci opřít?

Zároveň potřebuje najít více lehkosti, s jakou budou přicházet nápady a inspirace?

Pojďte krok za krokem vytvořit zážitkový program, který vtáhne děti do poznávání.

Během 6 týdnů se naučíte:

Jak zmapovat, co přesně děti v programu potřebují a jaké možnosti máme, když je chceme nasytit prožitky.

Jak motivovat různě staré děti s rozmanitými zájmy a temperamenty do programu.

Poskládat aktivity do správného pořadí tak, aby se vzájemně podporovaly, a udržovaly u dětí vysokou míru motivace a zapojení. 

Připravit si harmonogram zážitkového programu, včetně praktických poznámek pro realizaci. Dopředu si označit krizová místa a vyvarovat se zbytečných chyb.

Zážitkový program pro děti
Zážitková hra
Jak učit o pravěku

Jak bude kurz probíhat?

 • Jedná se o online kurz ve členské sekci na webu s podporou ve FB skupině a na Zoomových setkáních.
 • První, druhý, třetí a pátý týden budete dostávat nový obsah, 4. a 6. týden bude zaměřen na dohánění a tvoření programů.
 • Kurz je rozdělen do 4 bloků, které Vás provedou procesem tvorby programu.
 • Každý blok tvoří 3 – 4 krátká videa se základní teorií, tak abyste na konci kurzu měli vytvořený  zážitkový nebo vzdělávací program.
 • Ke každému bloku jsou připraveny úkoly, které Vás provedou přípravou Vašeho jedinečného programu. 
 • Součástí kurzu budou 4 online setkání na Zoomu, které budou koncipované jako coworking, ale bude zde i prostor pro otázky.
 • Ve facebookové skupině bude po dobu 6 týdnů probíhat další podpora skrze příklady z mojí praxe i další motivační otázky a drobné úkoly. Poslední týden bude věnovaný doladění Vašich programů
 • Bonusy ke kurzu: Záznam webinářů Rychlé hry pro učení znalostí, Jak se z rodiče stát učitelem, Výzva Hrastorming včetně webináře, jak využít potenciál her naplno.
 • Akční bonus do úterý 16. 5. individuální konzultace rozpracovaného programu v délce 30 min. (Lze využít do 31. 10. 2023).

Co všechno může být zážitkový program?

 • Výukový program nebo tematické vyučování pro použití ve škole nebo jiné vzdělávací instituci.
 • Celotáborová hru, zážitkový program pro stmelení kolektivu, program na školní výlet.
 • Narozeninová bojovka na dětskou oslavu, tematický výlet na rodinné dovolené, prázdninová nebo i adventní hra.
Jak vtáhnout děti do učení?
Kurz pro učitele a akční rodiče

Pro koho je kurz vhodný?

 • Pro rodiče a pedagogy, kteří chtějí vtáhnout děti do příběhu a pozorovat nadšení, se kterým se vrhají do programu.
 • Pro začínající učitele a průvodce (nejen v lesních a komunitních) školách a školkách, kteří ocení podporu v nové roli.
 • Pro aktivní pedagogy, kteří neustále hledají novou inspiraci a rádi experimentují s tématy i formou.
 • Pro lektory, kteří chtějí, aby jejich programy byly vystavené jako výborný příběh a přinášely stejné smyslové zážitky jako delikátní dortík z oblíbené kavárny.

Co o kurzu říkají účastníci?

Kurz mě moc bavil a těšila jsem se na příspěvky od Karoliny. Do kurzu jsem vstupovala jako takový poučený a současně opakovaný začátečník ( z hlediska změn práce, životních etap, místa, kde žiji,…). Karolina si dala záležet podávat témata tak, aby byly použitelné všestranně – pro děti školkové, školní, dospívající, rodiče s dětmi… a to jsem potřebovala, získala jsem všestranné portfolio i podrobné a konkrétní vhledy. Nejen na možné účastníky programu, také na sebe..

Petra K.

Před kurzem jsme cítila nějaký tvůrčí blok, neměla jsme nápady a měla pocit, že aktivity které tvořím jsou pořád na jedno brdo. Kurz byl skvěle pojatý – při sledování videí mě napadali další a další varianty aktivit a nutilo mě to jít více do hloubky a zamýšlet se nad tvorbou programu úplně jinak. Kurz mi dal více než jsme čekala, vidím to hlavně na tvorbě nových materiálů, ten posun tam je zřetelný. Určitě ho doporučuji.

Tábornice Kačka

Kurz mě posunul v tom, že jsem se nabyla energií. Utvrdila jsem se ve svých postojích. Podpora i odbornost byla nad mé očekávání, příjemná , skvělá, 100%.

J. L. (učitelka MŠ)

"Prací s dětmi se bavím už 25 let a člověk se občas potřebuje vrátit ke kořenům. Jít kupředu a stále hledat nové impulsy je jaksi samo sebou, ale tenhle projekt mi pomohl vzpomenout si na některá dávno zapomenutá dobrodružství."

Kateřina R. (učitelka na gymnáziu, dlouholetá vedoucí v oddíle)

Proč se nechat vést Karolinou?

 • Vytvořila jsem přes 30 zážitkových programů.
 • Mám nakoukané děti věkové kategorie 0 až 20 let.
 • Začala jsem vymýšlet zážitkové programy jako vedoucí na táborech turistického oddílu, pokračovala jako lektorka EV, učitelka na gymnáziu, průvodkyně v mateřském centru a komunitní školce a v současnosti žiju s dvěma domškoláky. 

Kdy se chystá další běh kurzu?

 • Další běh kurzu začne 22. 5. a skončí 1. 7. 2023
 • Ke kurzu je přístup 1 rok, tj. do 30. 5. 2024.
 • Ke klubu do konce června 2023.

Aktuální cena:

3880 Kč

Plná cena:

5580

 • Technické vybavení ke kurzu: Potřebujete počítač nebo mobilní telefon s přístupen na internet, možnost přehrávat videa a číst dokumenty ve formátu pdf, staženou aplikaci ZOOM, účet na Facebooku (V případě, že budete chtít využít podporu ve facebookové skupině).
 • Kurz si můžete koupit i na splátky, 2 splátky po 2180 Kč, nebo 3 splátky za 1480 Kč.
Program podle příběhu
Bonusy ke kurzu :

A jak vás ještě podpořím při tvorbě zážitkových programů?

Záznamy 2 webinářů pro průvodce

Webinář Rychlé hry pro zapamatování znalostí je plný tipů na konkrétní aktivity, ale také vás motivuje, jak rychle ze cvičení z pracovního sešitu udělat hru.

Webinář Jak se stát z rodiče učitelem vás podpoří, když chcete začít učit v komunitní škole nebo školce, případně stát se rodičem domškoláka.

Záznam celé výzvy HRASTORMING

Chcete se vracet k videím z výzvy, které vedou k jinému pohledu na vymýšlení her?

V klidu si poslechnout webinář Jak využívat potenciál hry naplno a aplikovat ho do své práce s dětmi?

Záznamy budete mít k dispozici po celý rok.

Setkání na Zoomu po 3 měsících

Máte obavu, že na konci školního roku nebudete mít dostatek času na kurz, a bojíte se, že nebudete stíhat? Chápu. Život s dětmi přináší nejrůznější překvapení, a proto jsem přidala do kurzu Setkání na Zoomu na přelomu září a října aby žádný z dotazů nezůstal nezodpovězený a všichni jste stihli moji podporu. Navíc si můžeme udělat společnou reflexi, jak se realizace programů povedla.

Co o kurzu říkají účastníci?

Ahoj Kájo, za mně bylo letošní léto velmi vydařené. Na začátku byla moje záliba ve vymýšlení narozeninových hledaček pokladů pro vlastní děti a kamarády, pak výživné obohacení Tvým kurzem a namotivování pustit se do něčeho většího.. a podařilo se mi vymyslet 2 několikadenní programy na 2 rodinných táborech. Celotáborová hra motivovaná knihou Teribear - Tajemství modré krabice. Příběh opravdu dobře zafungoval. ... Měla jsem z léta moc dobrý pocit, objevila jsem v sobě nové schopnosti.”

Veronika

To je neuvěřitelné! Vytvořila jsem zážitkový program pro skupinu dětí a to bez jakékoliv předchozí pedagogické zkušenosti. Kurz mi dal opravdu přesný návod, jak na to. Procházet kurzem bylo navíc velmi zábavné. Líbilo se mi, že kurz je plný nejen velmi odborné teorie, ale také aktivit, otázek k zamyšlení, příkladů z praxe a mnoho další inspirace (např.: literatury), kam se může člověk ve svém seberozvoji dále ubírat. Z Karolíny to nadšení a zápal pro své poslání úplně číší a od takových lidí se učí nejlíp. Děkuji a kurz doporučuji všem a mimo jiné i těm, koho láká práce s dětmi, nemají na to vzdělání a chtějí tomu působení dát nějaký vyšší smysl.

Klára

Nejčastější otázky ke kurzu

Pokud vás napadnou další, neváhejte napsat.

Co je zážitkový program a jak ho mohu využít?

Zážitkový program je sled aktivit (často her), které jsou upořádané v logické struktuře. Provází děti nějakým tématem nebo příběhem. Působí na jejich celou osobnost (rozum, smysly, pocity, …) a vtahuje je do učení, akce a dobrodružství.

Zážitkový program může být půldenní bojovka/výukový program, několika denní akce, dlouhodobý program nebo třeba celotáborová hra.

Pro jaké děti budeme tvořit programy?

Pro ty vaše (i ty půjčené). Moje zkušenost je, že se dají krásné programy zažívat už ve školce s 3letými dětmi a vrchní hranice neexistuje. Já mám zkušenost s věkem 3 až 20 let.

Moc hezky mohou programy fungovat v heterogenních skupinách, kde děti nejsou na stejné úrovni téměř v ničem.

Obsahuje kurz konkrétní aktivity pro děti?

V kurzu je od minulého běhu přidaná lekce s aktivitami, které by neměly v žádném programu chybět. Cílem lekce je získat přehled o typech aktivit, vybrat si je a upravit podle potřeby. Moje podpora ve skupině slouží i jako živý jukebox aktivit, kdyby vám něco chybělo.

Moc ráda doplním a podělím se o svoje zkušenosti.

Je nutné účastnit se Zoomových setkání?

Kurz je připraven tak, že se naučíte tvořit zážitkové programy i bez přímé účasti na Zoomech. Zároveň máte možnost položit otázku předem a poslechnout si odpověď ze záznamu.

Budu kurz stíhat?

Každý ze 4 bloků má 3-4 videa na dílčí témata, zároveň jsou v kurzu lekce s aktivitami a bonusem Jak tvořit program environmentální výchovy. Videa nejsou dlouhá a směřují k tomu, abyste krok za krokem vytvořili svůj zážitkový program.

Podle toho, jak náročnou verzi budete připravovat vám kurz zabere 1 až 2 týdně.

Co vám pomůže kurz stíhat?

Kurz je přehledně uložen na webu ve členské sekci. Každé video má i přibližnou textovou podobu. Na 4 základní obsahové bloky máte 6 týdnů.

A jako bonus 5. Zoomové setkání, který proběhne na přelomu září a října, takže celkově si můžete kurz rozložit do 4 měsíců, nebo využít závěrečné setkání na Zoomu k reflexi toho, jak se vám program podařilo realizovat.