fbpx

Prázdninová zkouška online klubu

Učení v tématech: Cestování

Rozproudí učení Dětí díky zajímavým aktivitám

Chcete dostávat dávku inspirace pro aktivity s dětmi na téma cestování?

Chcete si ušetřit čas při připravování programu pro děti?

Máte doma, na táboře, v klubu hodně rozmanitou skupinu dětí a je to výzva vymýšlet pro ně společný program?

Chcete si vyzkoušet, jak funguje klub Učení v tématech?

Pojďte prožít následující týdny s připravenými aktivitami od zkušené průvodkyně, které vtáhnou vaše děti při učení.

Co vám zkouška klubu přinese?

Dostanete nálož aktivit na téma cestování, které jsou didakticky promyšlené, a dají se upravovat podle úrovně.

Podpoříte vnitřní motivaci, rozvinete tvořivost, zručnost, kritické myšlení, fantazii, ale i spoustu dalších věcí.

Zažijete si, jak učit v tématech netradičně s důrazem na vrozené potřeby dětí.

Zážitková hra

Co je obsahem zkoušky klubu?

 • Jedná se o lekce ve členské sekci na webu. 
 • Obsah tématu Cestování tvoří  databáze aktivit pro 9 podtémat (Kanada, Norsko, Japonsko, Keňa, Itálie, Francie, Indie, Austrálie, Čína).
 • Každé téma obsahuje 1 příběh a minimálně 4 aktivit, které si můžete vyzkoušet s dětmi. Aktivity jsou představovány formou videa.
 • Čekají vás hry, tvoření, drobné pokusy a další aktivity.

Jak to vidí účastníci klubu?

Dáša:

Byly to příjemně strávené chvíle, děti se nejprve soustředily na videa (a říkaly si o další), pote se zájmem chtěly zkoušet úkoly. Zjistily, ze určitě téma nemusí byt "jen" to téma, ale ze ho lze promítnout i do jiných oblasti 😉 za mě super.

Romana:

Pre mňa ako rodiča domškoláka a doskolkara bolo Učenie v témach neuveriteľne odľahčenie od času stráveného premýšľanim a dohladavanim aktivít, ktoré autorka zmysluplne a láskavo podava detom. Príbeh na začiatku dieťa pútavo vtiahne do deja, od ktorého sa odvíjajú ďalšie aktivity, ktoré dieťa už "navnadene" chce okúšať.

Eva:

Tyto tři týdny byly skvělé a jsem moc vděčná, že jsem se jich mohla účastnit. Uvědomila jsem si, jak moc nepoužívám různé metody učení. Byly to neuvěřitelně nápadité aktivity. U většiny bych si dřív vůbec netroufla je zkusit. Nadchlo, mě, jak to jde často udělat jednoduše a výsledky nebo zapojení dětí je veliké.
Děti díky Učení v tématech získaly hodně kvalitně prožitého času se mnou a manželem. Kromě plné pozornosti a velké zábavy, se také naučily hodně nového a zajímavého, k čemu bychom se nejspíš jen tak nedostali.

Irena:

Učení v tématech se nám se synem moc líbilo, protože se nám otevřely právě nová témata, ke kterých jsme se mohli bavit nejen při samotném učení, ale i venku na procházkách. Tím že nějaké aktivity byli již připravené nastartovalo to spoustu otázek o dalších věcech, takže jsme nakonec ani všechny úkoly nestihli, jelikož jsme bádali i svým směrem, což je pro mě úplně nejcennější, zažehnout v synovi tu krásnou jiskru po vědění. Což teď s miminkem je pro mě velice těžké, chystat si ještě nějaké materiály a nápady dopředu. Za mě výborný nápad.

Kurz pro učitele a akční rodiče

Pro koho je zkouška klubu vhodná?

 • Aktivity jsou určené pro děti cca 4,5 let až 12 (podle věku mých synů, kterým v létě bude 6, 9, 12, ale někdy se zapojí i tříleťák). U spodní hranice bych se orientovala podle toho, zda dítě je ve fázi, že se začíná učit počítat, psát/číst alespoň písmena.
 • Pro rodiče a průvodce, kteří mají volnost v tom, jak si zorganizují učení.
 • Pro začínající učitele a průvodce (nejen v lesních a komunitních) školách a školkách, kteří ocení podporu v nové roli.
 • Pro aktivní pedagogy, kteří neustále hledají novou inspiraci a rádi experimentují s tématy i formou.
 • Pro volnočasové pedagogy, kteří chtějí posouvat obsah svých kroužků.
Bonusy:

A jak vás ještě podpořím při učení dětí?

Záznam webináře Léto a učení

Jak využívat o prázdninách přirozené podněty k učení. Jaké hrát hry a čeho si všímat a zapisovat jako inspiraci pro další školní rok.

Co děti přirozeně dělají a má to velký vzdělávací potenciál?“ Je taková ústřední průvodcovská otázka, kterou jsem si pokládala.

Weninář: Co může být výsledkem učení

Vy víte, že se vaše děti/vaši žáci učí každý den, ale čas od času je potřeba někomu dodat důkazy o tom, že učení probíhá. Pro domškoláky to může být přezkoušení. Pro učitele je to snadný způsob, jak rodičům i vedení ukázat, že se děti učí. 

„Co všechno mimo vypracovaných pracovních listů, plakátů, sešitů se dá ukázat jako výsledek učení?“ To bude tématem webináře.

Proč se nechat vést Karolinou?

 • Věnuji se tvoření programu pro děti více než 24 let. 
 • Čerpám inspiraci z mnoha pedagogických směrů a metodik (například waldorf, montessori, zážitková pedagogika, Výchova o Zemi aj.). Výsledkem není ovšem mišmaš, ale ucelená metodika, která má svoje pravidla a stojí v pozadí všech mých programů i kurzů.
 • Mám nakoukané děti věkové kategorie 0 až 20 let.
 • Připravovala jsem programy jako vedoucí na táborech turistického oddílu, pokračovala jako lektorka EV, učitelka na gymnáziu, průvodkyně v mateřském centru a komunitní školce a v současnosti žiju s dvěma domškoláky.

Cena a termín

Ochutnávku klubu Cestování nejen prstem po mapě si můžete koupit do 27. 6. Je nutné, aby platba proběhla do konce června.

Učení v tématech: Cestování

 • Přístup do klubu platí hned po zaplacení po dobu 3 měsíců.
 • Obsah tvoří 9 podtémat, tj. 9 příběhů a 36 aktivit.
 • Bonusy: Záznam webináře Léto a učení, Co může být výsledkem učení.

Zvýhodněná cena do 27. 6.

980 Kč

Cena bez slevy:

2100

 • Technické vybavení ke klubu: Potřebujete počítač nebo mobilní telefon s přístupen na internet, možnost přehrávat videa a číst dokumenty ve formátu pdf, účet na Facebooku (V případě, že budete chtít využít podporu ve facebookové skupině).
 • Upozornění v souladu s novou tzv. tlačítkovou novelou:
  • Z důvodu toho, že dostanete přístup k obsahu klubu dříve, než uplyne zákonná lhůta po odstoupení od smlouvy, potřebuji od vás souhlas s tím, že zaniká právo na odstoupení od smlouvy ve chvíli, kdy zpřístupním materiály. 
  • Také potřebuji souhlas s tím, že berete na vědomí, že během doby přístupu ke klubu, nedochází k žádným aktualizacím obsahu klubu.

Pojďte na videonávštěvu do klubu Učení v tématech

Nejlepší by bylo vidět, jak může fungovat Učení v tématech naživo, ale i střípky z našeho domácího učení se počítají.