fbpx

6týdenní online kurz

Výzvy vnitřní motivace

najděte cestu, jak si společně užít přirozený proces učení.

Nechcete děti do učení tlačit, ale máte strach, jestli uspějí ve společnosti, která je nastavená na výkon?

Chcete aby děti nezažívaly situace, kdy jim učení nedává smysl a žádná motivace nepomáhá?

Přejete si vnímat menší tlak požadavků ze školy a hodnocení dětí, tak abyste si mohli užívat společný čas?

Rádi byste komunikujete Váš přístup k učení dětí s větší jistotou, bez potřeby obhajovat svoji volbu?

Pojďte díky znalosti principů, které podporují vnitřní motivaci, překonávat bariéry při učení děti a začněte si užívat společné poznávání světa.

Během 6 týdnů se naučíte:

💜 Co je podstatou vnitřní motivace, jak se projevuje u různých dětí. Zlepšíte si svoji všímavost k potřebám dětí, a díky tomu budete předcházet zbytečným bariérám v učení.

💜 Co můžeme dělat, abychom zabránili ztrátě vnitřní motivace u dětí. A jak se role nás průvodců liší v závislosti na věku. Ujasníte si svůj vlastní přístup k učení, a tak nebudete ztrácet čas zkoušením metod, které jsou s ním v rozporu. 

💜 Jak připravit podnětné prostředí, které bude děti lákat k učení, aniž bychom museli nakoupit příliš mnoho pomůcek. Dostanete tipy na konkrétní materiály, které můžete vyrobit s dětmi.

💜 Jak komunikovat s dětmi ve chvíli, kdy nás tlačí požadavky kurikula, přijímaček a okolí tak, aby v tom bylo dobře dětem i nám.

Výzvy vnitřní motivace
Vnitřní motivace u dětí

Jak bude kurz probíhat?

 • Jedná se o online kurz ve členské sekci na webu s podporou ve FB skupině a na Zoomových setkáních.
 • První 4 týdny budete dostávat nový obsah, 5. a 6. týden bude věnován dohánění a reflexi kurzu.
 • Kurz je rozdělen do 4 bloků, které Vás provedou 4 oblastmi, na které se můžeme zaměřit při zkoumání vnitřní motivace.
 • Každý blok tvoří  videa se základní teorií, tak abyste na konci kurzu měli komplexní přehled o tom, jak můžete podpořit přirozené učení dětí. 
 • Zároveň jsou ke každému bloku připraveny úkoly, které Vám dají konkrétní praktické tipy, co dělat s dětmi.
 • Součástí kurzu bude 5 online setkání na Zoomu, kde se budete moci ptát na otázky, které Vás budou napadat.
 • Ve facebookové skupině bude po dobu 6 týdnů probíhat další podpora a možnost sdílení svých zkušeností.

Co o struktuře kurzu říkají účastníci?

Soňa:

"Na kurzu se mi nejvíc líbilo, že byl logicky rozdělen do jasně vytyčených témat. Každé téma bylo podloženo teorií a výzkumy, zároveň všechno bylo demonstrováno na konkrétních situacích ze života a praxe."

Lenka:

"Jednotlivé týdny na sebe hezky navazovaly a na konci vše do sebe hezky zapadlo. Líbilo se mi propojení teorie s aktivitami a úkoly. A také to, že k dané problematice byly uváděny zdroje."

Jana:

"Páčili sa mi konkrétne nápady do praxe naviazané na široké spektrum vedomostí a skúseností o témach. Možnosť diskusie a vzájomnej komunikácie účastníkov s podobnými hodnotami. "

Veronika:

"Kurz byl pro mě přínosem. Je perfektně zpracován. Lektorka využívá prezentace, které komentuje. Postupně nás vedla otázkami a praktickými radami čeho si všímat, jak toho využít ."

Kurz o motivaci pro pedagogy

Pro koho je kurz vhodný?

 • Pro průvodce: učitele v komunitních, alternativních a otevřených školách, rodiče domškoláků, kteří hledají cestu, jak podporovat u dětí přirozenou chuť poznávat svět.
 • Pro rodiče, kteří zvažují vybrat pro své děti jiné vzdělávání než „klasickou základku.“
 • Pro učitele a vychovatele, kteří mají touhu měnit české školství zespodu. 

Jak to vidí účastníci?

Jana V.:

Kurz je pro ty, kterým není lhostejné vzdělávání dětí. Jsou učitelé, vychovatelé, rodiče, průvodci, babičky, dědečkové... V kurzu budete inspirováni, dostanete konkrétní odpovědi na Vaše otázky, začnete si více všímat, zabývat se potřebami a motivací vašich ratolestí. Doporučuji.

Zdenka:

"Kurz zmenil moj pristup v domacej skole. Zacala som viac vnimat odlisne potreby mojich deti, brat ich take ake su a nemenit ich podla ocakavani okolia. Chcem, aby sme si to spolocne uzivali."

Dagmar:

"Velmi přínosné a praktické informace, které využijí jak rodiče i učitelé. Určitě se budu ještě k některým videím vracet. Zpětně člověk cítí, že potřebuje některé věci slyšet víckrát. Celkově za mě jednička. "

Markéta:

"Hlavním důvodem, proč jsem si vybrala tento kurz, byla moje dcerka předškolačka. Chtěla jsem na učení a vůbec komunikaci pohlédnout i z jiného úhlu. A nespletla jsem se. Tento kurz je nabitý tolika cennými informacemi, že jsem ještě zdaleka ne všechny tipy a podněty vyzkoušela "naživo". Cítím ale obrovskou úlevu a naději, že to jde i jinak, s lehkostí a porozuměním nejen dětem, ale i sama sobě. Děkuji!."

Kurz o motivaci

Proč se nechat vést Karolinou?

 • Mám přes 20 let zkušeností s pozorováním vnitřní motivace u dětí. Začínala jsem jako vedoucí v turistickém oddíle, byla jsem lektorkou vzdělávacích programů, učitelkou na gymnáziu, hlavním pedagogem v komunitní školce a jsem mámou čtyř kluků, z nichž dva jsou domškoláci.

 • Dlouhodobě se zajímám o inovativní přístupy ve vzdělávání, dokážu nacházet společné a funkční principy v alternativních pedagogických směrech (Waldorf, Montessori, Svobodné školy aj.), ale hlavním zdrojem mých poznatků je schopnost dobře vnímat individuální potřeby dětí a reagovat na ně.

Co o mně říkají účastníci?

Soňa:

"Projev Karoliny mi byl moc příjemný, dobře se mi poslouchala celkově oceňuji laskavost, ve které celý kurz vedla. Na konci jsem si odnesla nejen prohloubení teoretických znalostí a spoustu praktických tipů, ale taky dobrý pocit a velkou naději do budoucna. "

Lucie K.:

"Na prvním místě musím vyzdvihnout lektorku Karolínu. Ze svých zkušeností umí vytěžit maximum, a to díky svému nadhledu a své moudrosti. Umí dát konkrétní a dobře cílené rady."

Aneta:

"Velmi mi sedl i lektorčin vědomý přístup a schopnost jít k podstatě věcí. Tento kurz nepodává jeden "zaručený návod", ale učí klást si otázky vedoucí k nalezení autentické cesty. Je velmi osvěžující (a osvobozující) slyšet, že neexistuje jedna správná cesta. Zkrátka proto, že nejsme stejní :-)"

Lenka:

"Karolína umí nahlédnout do dětské duše a přiblížit i ostatním pestrý a barevný svět dětí. Snaží se účastníkům kurzu vysvětlit potřeby dětí,abychom pak na jejich základě dokázali děti podpořit. Moc se mi líbil laskavý přístup."

Bonusy ke kurzu :

A jak ještě podpoříte děti při učení?

Objevte 5 bariér, které brání dětem v učení.

Videa a materiály z aktuální výzvy doplněná o další 2 bariéry. První bude na téma: „Nesmysl učení bez smyslu“ a druhá „Nemám náladu učit se“. Opět se podíváme pod povrch a budeme hledat skryté příčiny těchto bloků v učení.

Workshop Jak si organizovat dny na pohodu:)

Záznam z workshopu, který provází 7 oblastmi (péče o prostor, jídlo, harmonogram dne, samostatnost, příprava programu a pomůcek, proces učení), které řešíme, když si plánujeme naše dny s dětmi, ať už jako domškoláci nebo jako průvodci komunitních škol.

7 tipů, jak pracovat s heterogenní skupinou

Jak aplikovat poznatky z kurzu na skupinu dětí s odlišnými potřebami? Může jít o třídu v komunitní škole, trojročí v Montessori škole, o běžnou třídu s hodně rozmanitými dětmi, nebo bandu sourozenců. Tedy celkem běžný stav, kde vytvářet prostředí a program tak, aby vyhovovalo všem, není jednoduché a praktické tipy se vždy hodí.

Lednové setkání na Zoomu = delší podpora pro účastníky

Rozhodla jsem se přidat jedno setkání na Zoomu navíc po cca 2 měsících od skončení kurzu.
Díky tomu nemusíte mít strach, že kurz nebudete stíhat a zároveň se můžeme podívat na to, kam jste se posunuli.

Jaká je cena kurzu a kdy začíná?

 • Kurz začíná v pondělí 17. 10. 2022, trvá 6 týdnů a končí 27. 11. 2022.
 • Jeho součástí jsou 4 obsahové bloky (videa, praktické tipy a úkoly, texty v pdfku), 2 bonusy, 5 x setkání na Zoomu a podpora ve FB skupině po celých 6 týdnů.
 • Přístup ke všem videím a materiálům z kurzu na celý rok (do 17. 10. 2023).

Zvýhodněná cena do 13. 10. 2022

2990 Kč

Aktuální cena pro tento běh:

3940

Karolina Hornová

Co ještě říkají účastníci o kurzu?

Kurz Výzvy vnitřní motivace se mi moc líbil. Karolina ukázala na praxi, kterou má se skupinou dětí, tak i v rámci domácí výuky. Dokázala uvést jak děti vnímat, co je pro ně vhodné, co naopak není. Uvedla úkoly, které mi umožnili podívat se na na děti z jiného pohledu. Informace jsou praktické, podporující.

Hanka

Motivace bylo a je téma, které jsem nevěděla, jak uchopit. Kurz mi díky praktickým příkladům pomohl se k tématu více přiblížit, zamyslet se a  zkusit dělat některé věci nově nebo jinak. Věřím, že se takto dostanu ke svým dětem blíž a mohu jim tak lépe pomoct třeba při dotazech "a proč se musím učit toto"?

Jana

Kurz krásně provede hlavními otazkami vnitřní motivace. Díky kurzu nahlížím na situace jinak, s větší citlivostí a hlavně s respektem k sobě samé. To mi dává smysl jak pro rodiče, tak Pro všechny, kteří nějakým způsobem pracuji s dětmi.

Martina

Kurz mi v mnoha věcech rozšířil můj pohled na vnitřní motivaci u dětí - naučil mne více si všímat potřeb dětí, důvěřovat jejich snům a krokům a  také se podívat na svět očima typove zcela jiného dítěte.

Ivona