fbpx

10týdenní online kurz - za zvýhodněnou cenu do 19. 1. 2023

Jak podporovat děti při učení

Provázejte děti s větší jistotou tak, abyste posilovali jejich sebehodnotu.

Rádi byste si proces učení s vašimi dětmi nebo žáky víc užívali?

Chcete, aby se vaše děti měly rády takové, jaké jsou, a uměly se o sebe v životě postarat?

Hledáte laskavý způsob, jak je podporovat, ale také nacházet společná pravidla a řešení náročných situací?

Chcete umět komunikovat s dětmi, když dělají chyby? Toužíte dobře ustát emoce dětí, které provázejí učení?

Pojďte se naučit provázet děti tak, aby si vybudovaly zdravou sebehodnotu a mohly naplňovat svoji představu o dobrém životě.

Během 10 týdnů se naučíte:

 • Jak pomoci dětem pochopit jejich emoce a ustát je! (Vytvářet bezpečné prostředí pro jejich reakce).
 • Podporovat děti v poznávání jejich silných a slabých stránek,  aby porozuměly samy sobě a mohly najít svůj smysl života.
 • Vést děti k tomu, aby věděly, co chtějí a šly si za tím, protože si umí dávat cíle a nebojí se nových výzev.
 • Podpořit děti, aby vnímaly chybu jako příležitost k učení, uměly samy ohodnotit svoji práci, a tak dobře snášely zpětnou vazbu.
 • Co můžeme dělat, aby děti lépe zvládaly obtížné situace a chtěly překonávat překážky.
 • Jak se cítit jistěji při komunikaci s jinými dospělými,  kteří zpochybňují váš přístup ke vzdělávání nebo výchově.
Bariery-v-uceni
Sebehodnota při učení
Kurz o sebehodnotě při učení

Jak bude kurz probíhat?

 • Šest z deseti týdnů bude zaměřeno na nový obsah, který je postavený na informacích z aktuálních výzkumů a mé dlouholeté praxi s dětmi.
 • Každé pondělí získáte spolu s teoretickými videi i ověřené náměty na aktivity, jak s tématem prakticky pracovat se svými dětmi nebo žáky.
 • Díky podpoře ve facebookové skupině můžeme aktivity upravit přesně pro Vaše konkrétní děti a žáky a vzájemně spolu sdílet, co se nám podařilo.
 • Na pravidelných živých Setkáních na Zoomu budu odpovídat na Vaše dotazy i na otázky, které napíšete do vlákna ve skupině. Celkem 6 setkání na Zoomu a jedno uvítací navíc.
 • Čtyři týdny  bez nového obsahu jsou v kurzu navrženy tak, abyste témata stíhali v pohodovějším tempu a mohli si vyzkoušet nějaké aktivity s dětmi.
 • Malá skupina účastníků poskytuje bezpečné prostředí a možnost konzultovat svoji konkrétní situaci.
 • Ke všem materiálům budete mít přístup na 1 rok.

Jaká témata nás čekají?

 • Budeme se věnovat tématu emocí a sebepoznání, abychom podpořili děti v hledání a přijímání jejich vlastností, temperamentů, talentů, ale i specifických potřeb.
 • V tématech cíle a výzvy, práce s chybou, sebehodnocení budeme přemýšlet nad tím, jak dát dětem větší zodpovědnost za jejich vzdělání a zároveň stát při nich, když nás potřebují.
 • Proměnlivá doba přináší náročné situace, a tak se budeme zabývat i tématy jako je odolnost a hledání pocitu spokojenosti.
 • Může se Vám stávat, že cítíte, že jste v rozporu s názory na vzdělávání, komunikaci a výchovu se svým okolím. Proto se budeme v závěrečném tématu věnovat tomu, jak komunikovat s jinými dospělými tak, abychom se v těchto situacích jistěji a s respektem se dokázali postavit za sebe i své děti nebo žáky.
Jak podporovat děti

Pro koho je kurz vhodný?

 • Pro rodiče a učitele s otevřenou myslí, kteří chtějí podporovat své děti a žáky, aby mohli vyrůst ve spokojené dospělé, kteří poznají, co je naplňuje, a půjdou si za tím.

 • Díky online formě kurzu si můžete procházení obsahu přizpůsobit svým možnostem, ať pracujete nebo jste s dětmi doma.

 • Kurz není zaměřený na tvorbu příprav pro konkrétní vyučovací hodiny, i přestože obsahuje velké množství námětů na aktivity.

Co o kurzu říkají účastníci?

Aneta G. (maminka a učitelka):

"Investovat do kurzu Karoliny se mi opakovaně vyplatilo. Kája má dar v sobě kombinovat pestrou škálu zdrojů a nejnovějších poznatků, s vlastní dlouholetou osobní zkušenosti s prací s dětmi a talentem dotýkat se příčin a podstaty. Líbí se mi, že kombinuje hluboké principy s konkrétními a velmi praktickými strategiemi, které lze obratem v domácí nebo tradiční škole vyzkoušet. Karoliny lekce mi pomáhají se zorientovat i ve složitých situacích, které s dětmi mohou během učení (ale nejen něho) nastat.“

Lenka:

" Kurz mě podpořil na mojí cestě průvodce v komunitní škole a jako přidanou hodnotu přinesl lepší vztah s mými dětmi, protože jsem začala více důvěřovat tomu, že si najdou pro sebe to nejlepší.
I přestože mě samotnou nenapadaly doplňující otázky, tak jsem si hodně odnesla z odpovědí na řešení konkrétních náročných situací z dětmi ostatních účastnic. Díky."

Bonusy ke kurzu :

A jak ještě podpoříte děti?

Záznam webináře "Nemáš čas. Tak integruj!"

Záznam z webináře, který obsahuje praktické nápady, jak integrovat témata z kurzu do učení a života s dětmi. V kurzu můžete využít podporu, aby se vám podařilo tyto drobné aktivity začlenit do praxe.

Hledáme společné řešení

„Já bych se s nimi chtěl(a) domluvit.“ Je velké přání rodičů i učitelů. Pojďte si díky úvodu do Výchovy bez poražených (T. Gordona) a konkrétním situacím, které se týkají učení, splnit tento sen a minimalizovat náročné situace s dětmi.

Setkání na Zoomu po 2 měsících

Máte obavu, že v únoru a březnu nebudete mít dostatek času na kurz, a bojíte se, že nebudete stíhat? Chápu. Život s dětmi přináší nejrůznější překvapení, a proto jsem přidala do kurzu Setkání na Zoomu na přelomu květnu a června, aby žádný z dotazů nezůstal nezodpovězený a všichni jste stihli moji podporu.

Zážitkový program pro děti

Chci vás podpořit, abyste šli do akce!

Čtvrtým bonusem bude program na motivy příběhu Malého prince. Budete mít k dispozici 5 nahraných vyprávění části příběhu a k nim navazující aktivitu pro děti, která bude zaměřená na jedno z témat kurzu.

Co o mně říkají účastníci mých kurzů?

Soňa:

"Projev Karoliny mi byl moc příjemný, dobře se mi poslouchala celkově oceňuji laskavost, ve které celý kurz vedla."

Lucie K.:

"Na prvním místě musím vyzdvihnout lektorku Karolínu. Ze svých zkušeností umí vytěžit maximum, a to díky svému nadhledu a své moudrosti. Umí dát konkrétní a dobře cílené rady."

Petra:

"Lektorka je velmi sympatická a ochotná vést dialog a hledat řešení různých problémů."

Lenka:

"Karolína umí nahlédnout do dětské duše a přiblížit i ostatním pestrý a barevný svět dětí. Moc se mi líbil její laskavý přístup."

Proč se nechat vést Karolinou?

 • Mám přes 23 let zkušeností s provázením dětí. Začínala jsem jako vedoucí v turistickém oddíle, byla jsem lektorkou vzdělávacích programů, učitelkou na gymnáziu, hlavním pedagogem v komunitní školce a jsem mámou čtyř kluků, z nichž dva jsou domškoláci.

 • Dlouhodobě se zajímám o inovativní přístupy ve vzdělávání, dokážu nacházet společné a funkční principy v alternativních pedagogických směrech (Waldorf, Montessori, Svobodné školy aj.), ale hlavním zdrojem mých poznatků je schopnost dobře vnímat individuální potřeby dětí a reagovat na ně.

Kdy začíná a končí kurz a kolik stojí?

 • Kurz začíná 19. 1. 2023 a končí 31. 3. 2023.
 • Možnost koupě do 19. 1. 2023.
 • V ceně kurzu je 6 témat, 10 týdnů podpory ve FB skupině, 6 + 1 Zoomové setkání, roční přístup k materiálům, bonusy.
 • Navíc bonusové setkání na přelomu května a června.
 • Jaká je cena kurzu?

Zvýhodněná cena za kurz:

4480 Kč

Cena za kurz:

7100

 • Kurz si můžete koupit i na splátky.
  • Dvě splátky: 2 x 2440 Kč
  • Tři splátky: 3 x 1680 Kč

Chcete nahlédnout do kurzu?

V krátkém videu Vás pozvu na návštěvu do kurzu Jak podporovat děti při učení. Uvidíte strukturu kurzu, jednotlivá témata, obsah každé tematické lekce. Novou verzi budu upravovat, ale základ zůstane stejný, a tak je video dostatečně ilustrativní.

Co vám kurz může přinést a proč vznikl

V následujícím videu si můžete poslechnout, jak kurz vznikl, co se v něm naučíte, ale hlavně, jak pomůže vašim dětem, aby se jim dařilo při učení i v životě.

(Poznámka: Video vzniklo v prosinci, kdy jsem nabízela tento běh kurzu za zvýhodněnou cenu poprvé, teď si jej můžete koupit opět za výhodnou cenu, ale pouze do 19. 1. 2023, kdy kurz začíná.)